Žaidimai ir žaislai

Žaidime glūdi jėga, harmonizuojanti vaiko valią. Todėl grupinė veikla kaitaliojama su laisvuoju žaidimu. Laisvąjame žaidime atsiskleidžia vaiko fantazija – pagrindinis asmenybės kūrybinių galių šaltinis.

Aplinka suskirstyta į atskiras erdves, kur vaikai gali žaisti nedidelėmis grupelėmis.

Iki pieninių dantukų iškritimo – vaikas tarsi vientisas jutimo organas, todėl duodama peno vaiko jutimams- vaikas žaidžia tik su natūraliomis medžiagomis: mediniais žaislais, rąsteliais, kriauklėmis, akmenimis, siūtomis lėlėmis, megztais gyvūnėliais, gamtine medžiaga. Žaidimams naudojamos įvairių dydžių  lininių, šilkinių, veliūrinių, medvilninių audinių atraižos, medinės pertvaros. Natūralios medžiagos vaikui leidžia patirti skirtingus įspūdžius (akmuo sunkus, medis gruoblėtas, vilna, šilkas, veliūras – švelnūs, tik kiekvienas savaip).

Svarbus elementas – rato ir pirštų žaidimai. Rankos judesiai turi įtakos kalbos centro vystymuisi, jose išsidėstę energetikos kanalai, labai svarbūs organizmo funkcionavimui. Šie žaidimai- geras būdas išmokyti orientuotis aplinkoje, atkreipti vaikų dėmesį į gamtos reiškinius, supažindinti su tautosaka.  Žaidimų tematika siejama su artėjančiomis šventėmis.