Sporto projektas „Rūpinkis savimi – gyvenk aktyviai“

Kazlų Rūdos „Elmos” mokykla-darželis 2020-08-24 – 2022-11-24 vykdo sporto projektą „Rūpinkis savimi – gyvenk aktyviai“ bendrai finansuojamą valstybės Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis.

Projekto tikslas – sudarant galimybes skatinti vaikus ir visą mokyklos bendruomenę aktyviai dalyvauti fizinėje veikloje, taip formuojant judėjimo ir sveikatos stiprinimo įgūdžius bei gerinant gyvenimo kokybę.
Pagrindinės veiklų sritys:
• Suteikti galimybių mokyklos bendruomenės nariams fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį (mankštos, jojimas, joga, žygiai, sportiniai šokiai) ir stiprinti savo sveikatą;
• Supažindinti mokinius su strateginėmis bei olimpinėmis sporto šakomis (lauko tenisas, dziudo, šaudymas iš lanko, krepšinis, plaukimas), jas populiarinti ir skatinti reguliariai sportuoti;
• Rengti sporto varžybas bendradarbiaujant su kitomis mokyklomis, sporto klubais ar centrais;
• Mokytis plaukti ir saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens;
• Ugdyti(s) moralines vertybes ir puoselėti savanoriškos veiklos idėjas.

Projekto laukiamas rezultatas:
• projekto metu ne mažiau kaip 90 proc. mokinių reguliariai (ne rečiau kaip 2 kartus per savaitę, ne mažiau kaip 60 min) dalyvaus fizinio aktyvumo veiklose, neįskaitant fizinio ugdymo pamokų ir savo aktyvias veiklas fiksuos „Mano aktyvios fizinės veiklos dienoraščiuose“;
• 2022 metais Lietuvos ir Latvijos Valdorfo mokyklų sporto olimpiadoje bus užimtos ne mažiau kaip 8 prizinės (1-3) vietos;
• 45 procentai mokyklos mokinių nuo 2022 m. rugsėjo mėn. planuos rinktis neformaliojo švietimo sporto srities būrelius.