Sporto projektas – harmoningos asmenybės ugdymo dalis mokykloje

Kazlų Rūdos „Elmos” mokykla-darželis šiais metais sėkmingai finišavo su sporto projektu „Rūpinkis savimi – gyvenk aktyviai“. Tai buvo įdomus ir prasmingas mokyklos nuotykis, padėjęs formuotis bendruomenės judėjimo ir sveikos gyvensenos įgūdžiams.

Jojimas, šaudymas iš lanko, joga, šokis, dziudo, lauko tenisas… – tai tik dalis sportinių užsiėmimų, kuriuos turėjo galimybę išbandyti vaikai ir visa mokyklos bendruomenė.

Vykdytos sportinės veiklos organiškai įsiliejo į bendrą mokyklos tikslą – harmoningos, laisvos ir atsakingos asmenybės ugdymo procesą. Kiekvienas dalyvis iš projekto veiklų turėjo galimybę išsinešti vertingas asmenines patirtis, išbandyti skirtingas sporto šakas ir naujai atrasti save.

Vieniems vaikams įspūdį paliko krepšinis. „Treniruočių metu išmokau naujų judesių ir išbandžiau naujus žaidimus!” Kiti džiaugėsi įveikę vandens baimę plaukimo treniruotėse. „Jogos užsiėmimai man buvo sunkiausi – jų metu turėjau įdėti daug pastangų ir valios. Bet buvo verta.”

Kiekviena vykdyta sportinė veikla atnešė žaismingų ir netikėtų spalvų į mokyklos gyvenimą. O kulminaciją projektas pasiekė surengus dvi dienas trukusią tarptautinę Valdorfo mokyklų senovės graikų olimpiadą, kurioje dalyvavo net šešių Valdorfo mokyklų atstovai.

Projektas yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.