Vasaros stovykla „SVEIKA,VASARA“

Prasidėjus karštai vasarai, birželio 7- 13 d.  mokykloje vyko vaikų vasaros stovykla „Sveika, vasara“, kurios finansavimą parėmė ka.

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai suskirstę komandomis žaidė judriuosius ir socialinius žaidimus, įvairias estafetes, kurie gerai nuteikė, skatino judėti, žadino teigiamas emocijas.

Antrąją stovyklos dieną vykome į Kardokus. Ten mūsų laukė žygis į Kardokų kaimo koplytėlę, kur užrašę palinkėjimus artimiesiems, juos palikome koplytėlės viduje. Buvo karšta ir alinanti diena, visiems norėjosi atsigaivinti. Prižiūrimi mokytojų, stovyklautojai mėgavosi maudynėmis tvenkinyje. Stovyklautojai kepė duoneles: jas minkė, kočiojo. Ant laužo virė daržovių sriubą. Po sočių pietų vaikai žaidė tinklinį,  maudėsi, suposi, žaidė įvairius žaidimus. Pilni gerų emocijų grįžome į mokyklą.

Trečią stovyklos dieną vykome į  Druskininkus,  Grūto parką. Oras mūsų nelepino, nes kaitra kai kur  siekė +32 laipsnius. Ekskursijos metu stovyklautojai lankėsi Grūto parke, kuriame apžiūrinėjo ten esantį zooparką, žaidė žaidimų atrakcionuose. Vaikus labai sužavėjo parke gyvenančios meškutės, povai, kupranugariai, pavianų šeimyna… Susipažino su muziejaus  eksponatais, apžiūrėjo skulptūras. Išėję iš Grūto parko, stovyklautojai papietavo ežero pakrantėje ir atgaivino kojas vandenyje. Pilni gerų emocijų grįžome į mokyklą.

Ketvirtąją dieną edukacinį užsiėmimą „Muzikos paslaptys“ vaikams vedė kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. Vaikai sužinojo, kad muziką galima ne tik girdėti, bet ir matyti, ją įsivaizduoti, kad ji turi spalvas. Vaikai pasijuto, tarsi patys būtų kompozitoriais. Po pietų stovyklautojai žiūrėjo filmą „Išvirkščias pasaulis“. Tai pilnas jausmų, išgyvenimų, emocijų filmas, kuris vaikams labai paliko.

Paskutinę stovyklos dieną vyko stovyklos veiklų aptarimas. Stovyklautojai komandose kūrė stovyklos prisiminimų knygą. Po pietų stovyklautojai dalyvavo meninėse ir fizinėse veiklose – vieni stovyklautojai piešė kreida ant mokyklos šaligatvių, kiti dalyvavo šokio veiklose.

Nors vasariškas karštis paskutinėmis stovyklos dienomis neleido mėgautis veiklomis gryname ore, tačiau stovyklautojai atsisveikino jau laukdami kitų metų stovyklos.

Dėkojame  mokytojams, kurie entuziastingai dirbo vaikų poilsio stovykloje, dėkojame Kazlų Rūdos savivaldybei, kuri skyrė dalinį finansavimą šiam stovyklos projektui, taip pat dėkojame stovyklautojų tėveliams už finansinę paramą, kurios dėka vaikai galėjo dalyvauti edukacinėse veiklose.

 

Stovyklos organizacinės grupės vardu                                  Mokyt. Vilma Grikietienė