„Elmoje“ šurmuliavo vaikų vasaros poilsio stovykla

 

Nespėjus nuskambėti paskutiniam skambučiui, birželio 4 dieną „Elmos“ pradinukai sugužėjo į mokyklą pasveikinti atėjusios vasaros. Birželio 4-8 dienomis  vyko Kazlų Rūdos savivaldybės remiamas vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros poilsio stovykla „Augu… Kuriu… Tobulėju…kartu su Lietuva“, kurioje dalyvavo 40 pradinių klasių mokinių. Visą savaitę mus lepino saulėtas vasaros oras, tad  daugiausia laiko praleidome gryname ore. Nuobodžiauti nebuvo kada, stovyklautojai dalyvavo įvairiose veiklose.

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai po mankštos ir pusryčių rinkosi į stovyklos atidarymą. Mokyklos salėje stovyklautojai burtų keliu susiskirstė į 4 būrius. Kiekvienas būrys gavo skiriamuosius raiščius, išsirinko būrio vadą, padėjėjus ir sugalvojo savo būriams pavadinimus: „Vytautaičiai“, „Gedimino vaikai“, „Jogailaičiai“ ir „Mindaugaičiai“. Kiekvienas stovyklautojas „prisiekė“ laikytis stovyklos priesaikos ir taisyklių. Susipažino su stovyklos veiklomis, dienotvarkėmis, pareigomis, saugaus elgesio taisyklėmis. Iki pietų, padedant mokytojoms, ruošė pasakų inscenizacijas.  Po pietų mokiniai išbandė jėgas estafetėse, kurios suteikė vaikams gerų emocijų, džiaugsmo, mokė sportinio ryžto.

Antra stovyklos diena buvo skirta mūsų visų turtui- miškui.  Visų laukė rimtas išbandymas- protmūšis „Miškas – ir mūsų namai“. Vėliau stovyklautojai išsiruošė į pažintinį žygį  ir susitiko su Kazlų Rūdos miškų urėdijos girininku Algimantu Kazakevičiumi, kuris palydėjo vaikus pažintiniu taku link „vokiškų kalnų“ ir papasakojo daug įdomių dalykų apie mišką.

Trečiąją stovyklos dieną vykome  į Trakus. Trakų pilies muziejuje 1-2 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pasaka Trakų pilyje“, o 3-4 klasių mokiniai- edukaciniame užsiėmime „Viduramžių karyba“. Po to stovyklautojai lydimi gidų tęsė ekskursiją po pilį.

Ketvirtąją dieną stovyklautojų laukė smagus kūrybinis darbas- stovyklautojai patys gamino žaidimą – tangramą, o taip pat vyko į Marijampolės „Spindulio“ kino teatrą žiūrėti animacinį filmą „Teris ir užburta Aušros karalystė“.

Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai žaidė su tangramomis, originaliai pristatė pasakų „Katinėlis ir gaidelis“, „Pagrandukas“, „Dangus griūva“ ir „Vilkas ir ožiukai“ inscenizacijas. Visiems buvo malonu dar kartą prisiminti tai, ką visi kartu patyrėme per 5 stovyklos dienas. Kiekvieno stovyklautojo laukė staigmenėlė – užrašų knygelė ir pieštukas, o užrašų knygelėje kiekvienas užrašė po tris palinkėjimus sau. Rudenį pažadėjome pasitikrinti, ar palinkėjimai išsipildė per vasarą.

Dėkojame mokytojoms Vilmai, Livijai, Astai, Editai už iniciatyvą, kūrybiškumą, išradingumą, pagalbą organizuojant stovyklos veiklas, mokytojui Edvinui – už įamžintas stovyklos akimirkas, virėjoms už skanų ir sotų maistą.

Mokytoja Rasa Pečiulaitienė