,,Augu… Kuriu… Tobulėju… 3“ – vaikų vasaros poilsio stovykla

Mokytojui ilgesniam laikui atsisveikinti su mokinais visada sunku… Tad norėdamos dar kiek ilgiau pabendrauti su  savo ugdytiniais, vasaros pradžioje, birželio 5- 9 dienomis, Kazlų Rūdos „Elmos“ mokyklos – darželio pradinių klasių mokytojos  vykdė Kazlų Rūdos savivaldybės finansuojamą vaikų socializacijos projektą ,,Augu… Kuriu…Tobulėju…3“  – 5 dienų vaikų vasaros poilsio stovyklą mokyklos pradinių klasių mokiniams.

Stovyklos metu mokiniams buvo organizuojama įvairi veikla: kūrybinės veiklos, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai, vaikų darbų parodėlės, grupiniai užsiėmimai. Stovykloje vaikai patenkino saviraiškos poreikius,  tapo aktyvesni, iniciatyvesni, įgavo bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių. Edukacinės veiklos padėjo ugdyti įvairiapuses mokinių kompetencijas. Mokėsi gražiai bendrauti, užmegzti ir palaikyti santykius vieni su kitais, be pykčio spręsti nesutarimus, padėti šalia esančiam. Netradicinės veiklos formos skatino stovyklautojus domėtis savo krašto istorine praeitimi, žadino smalsumą, fizinį aktyvumą, suteikė emocinį komfortą. Ugdytiniai savo sukurtais meniškais piliakalnių maketais papuošė mokyklos aplinką.

Stovyklautojai susipažino su Kernave ir jos piliakalniais, jų atsiradimo istorija, klausėsi pasakojimų apie Kernavę, jos istorinį ir archeologinį palikimą Lietuvai. Po išsamios pažinties laukė reali pažintis su Kernave – tai pažintinė išvyka į Kernavę. Stovyklautojai lankėsi Valstybiniame Kernavės archeologijos ir istorijos muziejuje, apžiūrėjo jo ekspoziciją. Vėliau dalyvavo pažintinėje – edukacinėje programoje, kurioje gidės pasakojimas vaikams padėjo nusikelti į tolimą Kernavės praeitį, sužinoti, kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rankiojo ir kaip medžiojo. Stovyklautojai sužinojo iš ko buvo gaminami tuometiniai įrankiai, statomi namai, turėjo galimybę ,,pagyventi“ senuosiuose lietuvių būstuose, savo rankomis paliesti įvairius jų buities reikmenis.

Lankėmės ,,STIHL“ virvių parke. Ten patyrėme daug įspūdžių, išbandėme  savo jėgas , ugdėmės gebėjimą pasitikėti savimi ir puikiai praleidome laiką.

Menininkė Violeta Liaudenskienė organizavo edukacinį užsiėmimą ,,Dailės terapija“. Vaikai susipažino su piešimo kava, arbata, augalais technikomis, jiems buvo suteikta galimybė patiems jas išbandyti. Buvo lavinami įvairūs pojūčiai, leidžiama pajusti, kokias galimybes dailė suteikia žmogui.

Stovyklautojai kartu su anglų kalbos mokytoja, kuri dalyvauja Erasmus+  programoje mokyklinio ugdymo strateginės partnerystės, lengvo anglų kalbos mokymosi projekte SMILE, nuotaikingai žaidė, piešė, diskutavo, taip gilindami kalbėjimo užsienio kalba įgūdžius.

Mokiniams buvo organizuojami įvairūs judrieji ir socialiniai žaidimai, estafetės, vyresnieji organizavo žaidimus jaunesniesiems.

Laiką praleidome puikiai, įdomiai ir nuotaikingai. Tikimės, kad stovyklos įspūdžiai dar ilgai neišblės.